DEPILACJA LASEROWA IPL + RF

to obecnie najbardziej nowoczesna i skuteczna metoda usuwania zbędnego owłosienia za pomocą impulsu pulsacyjnego światła i prądów o częstotliwości radiowej. Co ważne jest ona praktycznie bezbolesna, krótkotrwała, a w rękach doświadczonego lekarza lub kosmetologa nie powoduje skutków ubocznych.

Często używane określenie ” depilacja „, nie jest w odniesieniu do proponowanego zabiegu zupełnie poprawne poniewaz tak naprawdę depilacja to jedynie czasowe usuwanie włosa, a w konsekwencji jego odrost po pewnym czasie (ma to miejsce np. w czasie wyrywania włosów przy pomocy wosku, goleniu maszynka itp). Przeprowadzana dzięki urządzeniu IPL – RF epilacja polega natomiast na usunięciu włosa . Dla pełnego zrozumienia istoty depilacji laserowej konieczna jest znajomość budowy mieszka włosowego, faz wzrostu włosa oraz jego zróżnicowania w zależności od obszaru ciała.

Cebulka włosa jest utworzona z żywych komórek, trzon włosa jest natomiast strukturą martwą. Wzrost włosa odbywa się w sposób cykliczny i fizjologicznie dzieli się na 3 fazy (anagen, katagen i telogen). Aby fotodepilacja była efektywna, włos poddawany działaniu energii świetlnej, musi znajdować się w pierwszej z nich (anagen – jest to stadium wzrostu włosa, w którym obserwuje się intensywne namnażanie komórek macierzy cebulki włosa). Urządzenie IPL emituje światło o znacznej energii, które jest absorbowane przez melaninę – barwnik nadający barwę włosom i skórze. Pochłanianie światła IPL przez melanocyty (komórki zawierające melaninę) wiąże się z przekazaniem im dużej ilości energii, która niszczy cały włos razem z mieszkiem. Przeprowadzenie pojedynczego zabiegu nie będzie oczywiście w pełni skuteczne, ponieważ w normalnych warunkach na danym obszarze skóry występują włosy nie tylko w fazie anagenu. Dlatego też konieczne jest wykonanie serii co najmniej 7-10 zabiegów, by za każdym razem zniszczyć pewien procent „anangenowych” mieszków. Efektywność zabiegu fotodepilacji jest najwyższa w przypadku ciemnych włosów, przy jednocześnie jasnej skórze. Ciemny włos zawiera dużo barwnika – melaniny, która łatwiej może zaabsorbować odpowiednią ilość energii, potrzebną do wywołania koagulacji mieszka włosowego. Jednak w przypadku laseru jaki stosujemy nie ma to aż tak istotnego znaczenia, gdyż współdziałanie prądu RF umożliwia oddziaływanie impulsów na włosy w dowolnym (poza zupelnie bialym) kolorze. Zależnie od rejonu ciała, głębokość mieszków włosowych jest bardzo różna. Zazwyczaj mieszki włosowe okolic bikini, nóg oraz pach, zlokalizowane są najgłębiej. Penetracja światła przez skórę musi być na tyle duża, by doprowadzić do zniszczenia nawet najgłębiej położonych cebulek włosowychwykonanie zalecanej pełnej serii fotoepilacji laserowej gwarantuje długotrwały efekt i jest możliwe usunięcie nawet do 90% owłosienia danej okolicy. Utrzymuje się on z reguły do kilku lat. Nawet jeśli jednak po pewnym czasie włosy odrastają to są one znacznie rzadsze, cieńsze i jaśniejsze, a proces ich wzrostu ulega wyraźnemu spowolnieniu.

Czas trwania zabiegu jest uzależniony od powierzchni jaka poddawana jest zabiegowi. Zabiegi na twarzy, brodzie czy uszach trwaja zaledwie kilka minut, wieksze partie ciala jak nogi, tors czy plecy wymagaja zabiegu okolo dwudziesto- trzydziestominutowego.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Aby zabieg był bezpieczny i spełnił swe zadanie należy się do niego odpowiednio przygotować, w tym przede wszystkim:

·         nie opalać skóry na minimum 3 tygodnie przed planowanym zabiegiem (skóra opalona zawiera większą ilość melaniny i przez to absorbuje dużą ilość energii światła, przez co może dojść do jej poparzenia)

·         nie depilować skóry woskiem, pęsetą ani depilatorem przez miesiąc przed zabiegiem (laser IPL nie uszkodzi włosa, który został wyrwany)

·         na tydzień przed zabiegiem należy zrezygnować ze stosowania kremów do depilacji, a także różnego rodzaju środków złuszczających (piling)

·         w przypadku zażywania leków z grupy Aspiryny i RETINOLI, LEKOW SWIATLOUCZULAJACYCH, zabieg wykonać można nie wcześniej niż tydzień po ich odstawieniu

·         DZIEN LUB DWA DNI przed planowanym zabiegiem należy skórę ogolić (nie ma przy tym potrzeby stosowania 2 – 3mm odrostu, gdyż obszar skóry poddawanej zabiegowi jest w całości i dokładnie naświetlany)

·         bezpośrednio przed zabiegiem skóra musi być umyta, dokładnie osuszona i niczym nie smarowana

CO ROBIĆ PO ZABIEGU

·         po zabiegu obowiązuje bezwzględny zakaz opalania się

·         dodatkowo należy stosować kremy filtrem SPF 25-30 przez co najmniej 4 tygodnie po zabiegu nie wolno stosować środków zwiększających reakcję na światło (światłouczulacze, np. niektóre antybiotyki, dziurawiec, nagietek)

·         kosmetyki i leki o działaniu złuszczającym można zastosować najwcześniej po upływie 2 tygodni od zabiegu

·         bezpośrednio po zabiegu nie należy stosować mydeł, spirytusu, dezodorantów, toników alkoholowych,

·         jezeli epilacji zostala poddana okolica pach, antyperpirant zaleca sie zastapic talkiem

PRZECIWWSKAZANIA

·         ciąża i karmienie piersią

·         ostre stany zapalne skóry, przerwanie ciągłości naskórka, otarcia, zmiany na tle alergicznym

·         trądzik różowaty, bielactwo w rejonie skóry, który ma być poddawany zabiegowi

·         tatuaż w miejscu wykonywania zabiegu

·         zaburzenia hormonalne, prowadzące do hirsutyzmu lub hipertrychozy

·         epilepsja

·         leczenie retinoidami (pochodnymi witaminy A) w ciągu ostatnich 6 miesięcy

·         stosowanie leków i ziół o działaniu fotouczulającym (np. antybiotyków z grupy tetracyklin, cytostatyków, ziół, takich jak dziurawiec czy nagietek) w ciągu ostatnich 6 tygodnI

·         nadwrażliwość skóry na światło (porfiria, wielopostaciowe osutki świetlne, toczeń rumieniowaty, pokrzywka świetlna)

·         skłonność do powstawania przebarwień (zwiększona w przypadku stosowania leków hormonalnych, np. środków antykoncepcyjnych), zespół znamion dysplastycznych

·         opryszczka (ewentualnie za zgodą lekarza i w przypadku stosowania leków antywirusowych, np. Zovirax)

·         przebyte i czynne nowotwory skóry

·         radioterapia lub chemioterapia przebyta w ciągu ostatnich 3 miesięcy

·         aktywne implanty, np. rozrusznik serca, pompa insulinowa

·         leczenie steroidami w ciągu ostatnich 3 miesięcy

·         siwe lub bardzo jasne włosy przy naturalnie ciemnej lub mocno opalonej skórze

UWAGA!

Depilacja IPL jest zabiegiem bezinwazyjnym – przy prawidłowym wykonaniu nie stwierdzono jak dotąd żadnych niebezpiecznych efektów ubocznych. Każda skóra w sposób indywidualny reaguje jednak na przeprowadzany zabieg.

Naturalnym objawem, pojawiającym się po jego wykonaniu może być niewielki obrzęk i/lub zaczerwienienie, które utrzymuje się do kilku godzin, maksymalnie do 2 – 3 dni. Przy wyjątkowej nadwrażliwości mogą pojawiać się i utrzymywać do kilku tygodni niewielkie strupki i przebarwienia.

WSZYSTKIE KONSULTACJE PRZED ZABIEGAMI EPILACJI LASEROWEJ SĄ WLICZONE W CENE ZABIEGU

 

Nasze usługi to depilacja laserowa ursynów. Bardzo staranne i dokładne zabiegi pozwolą, aby depilacja laserowa w naszym salonie na ursynowie były najlepsze w Warszawie. Serdecznie zapraszamy na depilacja laserowa ursynów. Skorzystaj z najlepszych usług, aby Twoja Depilacja laserowa ursynów  była czymś wyjątkowym i bezbolesnym własnie u nas!